Rádlofest 2023


Akci Rádlofest každoročně finančně podporuje obec Rádlo - děkujeme 👍

To to letí ... letos nás čeká již 4. ročník tohoto komorního festiválku, který si dal za cíl hlavně představovat lokální kapely z okolí Rádla, Jablonce a Liberce. Kapel je tu jak máku a tak se i letos máte na co těšit.

Velkou jistotou je každým rokem fakt, že zde budou hrát Blue Apples a to z jednoduchého důvodu - protože jsou zde doma a akci ve spolupráci s obcí Rádlo pořádají. Zahajovací kapelou od 15h bude také domácí kapela BG TRIO a hosté a uzavírající kapelou od 19:30 kamarádi z kapely NÁHODA Liberec.

Hlavní hvězdou a velmi váženým hostem bude kapela Modrotisk, která letos slaví své 40. výročí. Jsou to naši dobří kamarádi z dob, kdy jsme s Countryonem ještě pod KASS Jablonec spolupořádali na původním výstavišti (dnes nové Eurocentrum) pravidelné country bály. Moc se na ně těšíme a vy si nenechte ujít jejich vystoupení cca mezi 18-19. hodinou.

Celé nám to ozvučí a technicky zajistí skvělý jablonecký mistr zvuku Aleš Hubáček.

Novinkou letošního ročníku je zahájení celého odpoledne v podobě vystoupení jednoho amatérského muzikanta - Rádeláka. Kdo to letos bude, si ještě necháme jako překvapení, ale už nyní mohu napsat, že se na to moc těšíme. Je to človíček, který miluje folk a svou kytaru, na kterou úžasně hraje a skládá si svoje písničky. Myslím, že je to talent, který umí rozdávat radost, ale ještě nikdy nehrál pro publikum a na mikrofon. Přijďte držet palce i vy :-)

Na všechny návštěvníky čeká skvělé zázemí kiosku na Milířích. Již nyní šéfík Honza vymýšlí, co dobrého pro vás nachystá.

Vstupné bude dobrovolné a kdo se nebude bát hodit do klobouku i papírovku, dostane se do slosování o trička Rádlofest, jejichž edice je přísně limitovaná. Letos jsme zvolili královskou modrou :-)

Pokud nám vyjde počasí, máte se na co těšit.


Rádlofest 2023

V sobotu 24. června se na Milířích konal již 4. ročník country & bluegrass festivalu RÁDLOFEST.

Osobně jsem velmi ráda, že si tato akce našla své místo mezi ostatními rádelskými akcemi a pomáhá tak obohatit kulturní program a dění v naší obci.

Kdo na Milíře zavítal, ten nelitoval. Počasí i avizovaný program přilákaly mnoho diváků a fanoušků.

Velmi nás potěšilo, že při zahájení akce diváky pozdravila místostarostka obce Lenka Zimová, která prozradila, že má ke country hudbě blízko díky svému tatínkovi, který hrál v několika country kapelách. Hned na úvod jsme letos zavedli novou tradici s názvem Podium pro Rádeláka.

Naší první rádelačkou, která zazpívala a zahrála na kytaru několik známých písniček, byla Zdeňka Hluštíková, které ještě jednou děkujeme za její akčnost a odvahu J Měla zde mnoho fanoušků a diváků, kterým se její vystoupení moc líbilo.

Pak se postupně vystřídaly kapely BG TRIO A HOSTÉ v čele s Rudou Baňasem, domácí BLUE APPLES a večer uzavírala kapela NÁHODA z Liberce. Hlavním hostem letos byla kapela MODROTISK, která letos slaví své 40. výročí od založení.

Původem jablonecká kapela k nám přejížděla z festivalu v Jihlavě a tak byl jejich příjezd trochu napínavý. Nakonec vše klaplo a výborný legendární Modrotisk nám zahrál jejich největší hity a potěšil všechny posluchače.

V přestávkách mezi hudebními bloky vystoupila i taneční skupina COUNTRYON z Jablonce, která předvedla ukázku klasických country tanců i modernější čtverylku tzv. Square Dance.

Několik návštěvníků si odneslo na památku tričko Rádlofest 2023 nebo některou z cen, které do tomboly věnovala Česká mincovna.

Velký dík patří Kiosku Milíře, který poskytuje perfektní zázemí pro organizaci této akce a také každoročně financuje občerstvení pro účinkující.

Děkujeme všem, kteří Rádlofest jakkoliv podporují. Z reakcí návštěvníků (rádelských i přespolních) víme, že se akce všem moc líbila a že za rok zase rádi přijedou. Už nyní přemýšlíme, jaké kapely pozveme na příští 5. ročník.

                                                                                                             Zuzka Čiháková & kapela Blue Apples